Cephe su izolasyonu

Cephe su izolasyonu

Çatı, teras, otopark, balkon, banyo, havuz vb. ortamlarda yapıları nem, rutubet ve çürümeye karşı korumak için alınan önlemlerden olan yalıtım, dış cephe su izolasyonu olarak da uygulanır.

Binaların yapımında ve yine bu binalarda kullanılan malzemenin seçiminde göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsurlardan biri de iklim koşullarıdır. Binaların suya ve neme karşı korunmaları hayati önem taşımaktadır. Yapıda içine su alan malzemenin kullanılması veya izolasyonun iyi yapılmaması paslanmaya, çürümeye ve uzun vadede yıkıma yol açar.

Dış cephe su izolasyonuna deprem güvenliği için de büyük önem verilmelidir. Deprem kuşağında bulunan ülkemizde de binaların malzemesi, işçiliği ve yalıtımı olmazsa olmazdır. Yağmur, kar yağışları, topraktaki nem, yeraltı suları ve banyo gibi ıslak zeminde kullanılan sular binayı etkilemektedir.

Yapılardaki sıva kabarıklıkları ve çatlaklar, tavan ile duvarlardaki su izleri yalıtımın olmadığı veya yanlış yapıldığını gösterir. Uzun ömürlü binalar ve sağlıklı mekanlar için dış cephe izolasyonunun yapılması çok mühimdir.

evinizi yeniliyor, sağlıklı yalıtım sağlıyor, rahat edebileceğiniz mekanlar

Zor Yapı Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için keşif formunu doldurunuz