Betopan Kaplama

Betopan Kaplama

Dış cephe betopan kaplama, ısı ve ses yalıtımı sağlayan, içeriğindeki malzemelerin yapısı gereği sağlık açısından da gönül rahatlığı ile kullanılabilen, sudan ve nemden etkilenmediği için şişmeyen, küflenmeyen, yanmaya karşı dayanıklı, böcek vb. haşereleri barındırmayan sistemdir.

İleri teknoloji ürünü sistemler inşaat sektörüne de yenilik ve gelişme getirmiştir. Dış cephe kaplamada alanında da ısı, ses, su yalıtımına yönelik önemli adımlar atılmıştır.

Yalıpan, taşonit, fugalin gibi kaplamalardan olan betopan suya, ısıya, neme, yanmaya, çürümeye vb. dış etkenlere karşı dayanıklı bir malzemedir. Taşınması kolay, montajı basittir.

Dış cephe betopan kaplamanın yapılacağı alan ilk olarak nem, yağ, toz gibi yapışmaya yol açacak etkenlerden temizlenmeli ve işlemin en iyi şekilde yapılması için zemin oluşturulmalıdır.

İşlem duvar hatlarının belirlenmesi, yalıtım malzemesinin montajı, alt konstrüksiyonun kurulması, aksesuar montajı, kesim işlemi, vidalama işlemi, boyama aşamalarıyla yapılır.

Dış cephe betopan kaplamayla ısı, ses, su yalıtımı ve enerji tasarrufu yapıldığı gibi hem konforlu bir yaşam alanı sunulur hem binanın cephesi uzun yıllar korunur.

Zor Yapı Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için keşif formunu doldurunuz