Sütun Söve

Sütun Söve

Sütun Söve

Binalarda taşıyıcı olarak kullanılan sütunlar, zamanla son teknoloji sistemleri ile gelişerek dekoratif amaçlı da uygulanmaya başlamıştır. Sütun söve, farklı model ve renklerde uygulanarak şık alanlar oluşturulmasına katkı sağlamıştır.

Ahşap, demir, betonarme sütunların düzleştirilemeyen yüzeylerinde de uygulanabilen söve işlemi, farklı boyutlarda gerçekleştirilebilmektedir. Talep edildiği takdirde baş ve ayak kısımlarına ilave parçalarla alternatif pek çok şekilde kullanım sağlanabilir.

Sütun söveler, hem çok hafif hem çok pratik hem de çok ekonomiktir. Zamandan ve de işçilikten tasarruf sağlayan sistem, dış hava koşullarına ve yine dış darbelere karşı da korunaklıdır.

Pencerelerde, kapılarda, çatılarda, cephede, köşelerde uygulanan söveler sütunlarda da mimari yapıya uygun çeşitli seçenekleriyle izolasyonun yanı sıra estetizmiyle gün günden daha fazla tercih edilmektedir.

Malzemede kalite ve işçilikte de ustalıkla sütun sövelerin uzun yıllar kullanımı mümkündür. Binaların işlevselliğinin ötesinde göze ve gönle hitap eden şık tasarımlarla süslenmesi yaşam alanlarında kaliteyi arttırır.

Tarihi mimari detaylardan da esinlenerek geliştirilebilecek model seçenekleriyle binanıza uyacak ve alanlarınızda sizi yansıtacak tasarımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Zor Yapı Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için keşif formunu doldurunuz