Niş

Niş

Niş

Niş, binalarda duvarın içinde bırakılan oyuklara denir. Geçmişten günümüze kullanımı gelişerek artan mimari öğe, hem işlevsel hem görsel olarak önemli bir yapıdır.

Tarihte kandiller veya meşaleler için düzenlenmiş, Osmanlı mimarisinde de kullanılmış bu oyuklar şimdilerde mimarinin yine en dekoratif öğelerindendir. Renkli ışıklandırmalarla konutlardan iş alanlarına pek çok yerde tercih edilmektedir.

Daha çok ev dekorasyonlarında kullanılan Nişler, alçıpan ahşap vb. farklı malzemeler ile uygulanabilmektedir. Başta salonlar olmak üzere oturma odaları ile yatak odalarında ya da banyo ile WC’lerde, kolonlarda kullanılabilmektedir.

Bazen kitaplık bazen aksesuar köşesi bazen plazma ünitesi gibi farklı amaçlara hizmet etmektedirler. Kaliteli görsel alanlar oluşturulmasını sağlayan nişlerin mekanın genel dekoratif havasına uydurulması, usta elemanlar eliyle yapılması, mimari detayların göz önünde bulundurulması önemlidir.

Her bütçeye uygun fiyatlarla, yaşam alanlarınıza estetik detaylar sunacak uygulamalar için uzman desteği alıp doğru tercihler yapın. Firmamız, ipek sıva, sedef boya, alçı sıva, duvar kağıdı, kartonpiyer, LED tavan, asma tavan, gergi tavan gibi uygulamalarıyla da iç dekorasyon taleplerinizde müşterilerinin yanındadır.

 

Zor Yapı Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için keşif formunu doldurunuz