Kartonpiyer, Asma Tavan, Gergi Tavan, LED Tavan

Kartonpiyer, Asma Tavan, Gergi Tavan, LED Tavan

Kartonpiyer, Asma Tavan, Gergi Tavan, LED Tavan

Kartonpiyer alçı, iplik lifleri ve suyun karıştırılmasıyla oluşturulan malzemenin kalıplara dökülüp kurutulmasının ardından ortaya çıkan ve binaları kabartmalarla süslemek, daha çok tavan göbekleri ile duvarlarda kullanılan sertleştirilmiş mukavva veya kıtıklı alçıdır.

Bozuk yüzeylerin düzeltilmesi, yangın ve ses izolasyonu için kartonpiyerler kullanılabilir. Alçı kartonpiyer dekorasyonda ince dokunuş gerektiren noktalarda kullanılırken polistren kartonpiyer bol çeşit seçenekleriyle kolayca uygulanabilmektedir.

Kartonpiyerin tercih edilme nedenleri arasında düşük maliyetli olması, hafif olması, temizliğinin basit olması, ses ve ısı yalıtımı sağlaması, yangına dayanıklı olması, estetik olması, farklı desenlere imkan sağlaması yer alır.

Tavandaki havalandırma boruları, elektrik kabloları vb. görüntü kirliliği oluşturacak tesisatı gizlemek amacıyla uygulanan dekoratif sistemlerden biri de asma tavandır.

Asma tavanlar, çabuk ve kolay monte edilir, her tür iç mekan tavan uygulamalarına uyumludur, ekonomikti, onarımı basittir.

Hafif olması, depreme dayanıklılığı, yangın- ısı ve ses yalıtımı yapması, estetik ve akustik özellikler sağlaması asma tavanların diğer niteliklerindendir.

Gergi tavan da tavanın yanı sıra duvarda da dekoratif amaçlı kullanılabilen ısıtılıp gerilerek istenilen şekli alabilen sistemdir.

Gergi tavanlar su ve nemden etkilenmemesi, boya ile bakım ge

Zor Yapı Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için keşif formunu doldurunuz