Alçı Sıva

Alçı Sıva

İç alçı sıva tuğla, beton gibi malzemelerin ya da kaba sıvanın üzerine uygulanacak olan kaplamaya kat oluşturan yüzeydir.

Alçı sıvanın temel özellikleri yanmaz oluşu, nefes alan yapısıyla sağlıklı oluşu, küf, bakteri ve mantar oluşumunu engellemesi, tek katta boyaya hazır hale gelişi, pürüzsüz bir yüzey imkanı sağlaması, kolayca tamir edilebilmesi şeklinde sayılabilir.

Alçı sıvalar, onarım işlemlerinde, hastanelerde, alış veriş merkezlerinde, ofislerde, okullarda ve konutlardakullanılabilmektedir.

Tercih edilme nedenleri arasında enerji tasarrufu sağlaması, yüksek yalıtım niteliğine sahip olması, yakıt tasarrufu sağlaması, inşaatların yükünü hafifleterek binanın deprem güvenliğini arttırması, iklimlendirme etkisi özelliğiyle sağlıklı olması, mekanları kışın sıcak yazın serin tutması, uygulamasının ve onarımının basit olması, çabuk kuruyarak inşaatın daha çabuk kullanılabilirliğini arttırdığından ekonomik oluşu, yangından koruması, gözenekli yapısıyla sesi emerek gürültü kirliliğini önlemesi sıralanabilir.

Alçı masraf gerektirmez, az enerji kullanarak elde edilebilir, çevre dostudur, konforun yanı sıra estetik mekanlar sunar. İleri teknoloji ürünleriyle uyumludur. Kolaylıkla işlenir. Esnektir. İşçilik masrafı, maliyeti düşüktür. Güvenle tercih edilebilecek pratik sistemdir.

Zor Yapı Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için keşif formunu doldurunuz