Dış cephe çelik macun

Dış cephe çelik macun

Dış cephe çelik macun yağ, vernik, dolgu ve renk gereçlerinden hazırlanan boya astarının boya yapmadan önce, boyanacak zemindeki yüzey kusurlarını gidermek amacıyla kullanılması şeklinde uygulanır.

Dış cephe çelik macunlama işleminin yapılacağı yüzeyde çok fazla hata var ise alan birkaç bölüme ayrılıp her birim için farklı macun hazırlanmalı böylece hataların hepsini kapatamadan, hazırlanan macunun donması engellenmeli ve macunun zemine sürülürken problem çıkması önlenip tam tutunması sağlanır.

Boyalı yüzey, çıplak çelik, dökme demir, galvanize çelik, alüminyum, tüm metaller, fiberglas ve plastikler gibi tüm yüzeylere uygun macun tipleri vardır.

Dış cephe çelik macunda macunlama için, macunun yanı sıra sertleştirici, karıştırma aşamasında spatula ile macun çeliği, eğimli yüzeylerde macun çekme lastiği, zımparalama işleminde çeşitli kalınlıklarda zımparalar gibi aletler kullanılmaktadır.

Binanın cephesinin estetik görünümü için olduğu kadar yalıtım ve boyanın da kaliteli, güvenli, dayanıklı ve uzun ömürlü olması için macunlama aşamasının özenli bir şekilde yapılması önemlidir.

Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ve profesyonel destek sağlayabilirsiniz.

Zor Yapı Ücretsiz keşif hizmetinden faydalanmak için keşif formunu doldurunuz